snv_AdobeStock_106292945.jpg
Tule mukaan
liikkumaan!

Syyskauden 2021 viikko-ohjelma

(syyskausi 30.8.-19.12.2021)

huom! tunteja ei pidetä syyslomalla 25.-31.10 eikä 6.12
 

Ilmoittautuminen alkaa 1.8.2021 klo 10.00

Tunnit lapsille:

Maanantaisin

Klo 17–17.45

TENAVAJUMPPA 4-6 v

Möysän koulu

Ohjaajat: Nea Holopainen ja

Sara Harjamäki

Tiistaisin

 

Klo 17-18

VOIMISTELU 6-8 v

Harjun koulu

Ohjaaja:

Julia Eliander

Klo 18–19

KOKO PERHEEN TANSSITUNTI

(lapsi 6-10v)

Harjun koulu

Ohjaaja:

Katja Toivonen

Klo 19-21

ZIRKONIT JA RUBIINIT

Kannaksen koulu, alasali

Keskiviikkoisin

Klo 17–17.45

JADET 4-6v

joukkuevoimistelu alkeet

Harjun koulu

Ohjaajat:

Auri Rautionaho ja Selja Kolu

Klo 17-17.45

TENAVAJUMPPA 4-6 v

Mukkulan yläaste

Ohjaajat:

Nea Holopainen ja

Sara Harjamäki

Torstaisin

Perjantaisin

 

Klo 18.30–20.30

ZIRKONIT JA RUBIINIT

Kannaksen koulu, alasali

Ohjaaja:

Jennifer Fresco

Sunnuntaisin

 

Klo 16-17

GYMNAESTRADA 2022

OHJELMA-

HARJOITUSRYHMÄ

7-12 v

Salpausselän koulu,

peilisali

Ohjaaja:

Pia Staf

Klo 17-17.45

SATUTANSSI 3-6 v

Kariston koulu

Ohjaaja:

Loren Ivanov

Klo 17-19

ZIRKONIT JA RUBIINIT

(vapaaehtoinen)

Salpausselän koulu,

peilisali

Ohjaaja:

Jennifer Fresco

 

Tunnit aikuisille:

Maanantaisin

 

Klo 10–11

KUNTOSALI

Mäkikatsomo, kuntosali

Ohjaaja:

Minna Lindevall

Klo 11–12

TANSSILLINEN KUNTOJUMPPA

Mäkikatsomo, liikuntasali

Ohjaaja:

Minna Lindevall

Klo 18–19

ÄIJÄT

Möysän koulu

Ohjaaja:

Hanna Huusko

Klo 19-20

FASCIAMETHOD

Möysän koulu

Ohjaaja:

Hanna Huusko

Torstaisin

 

Klo 14–15

CORE

Mäkikatsomo, liikuntasali

Ohjaaja:

Minna Lindevall

Klo 17-18

TEHOTUNTI

Kärpäsen koulu, ya

Ohjaaja:

Vilma Kivistö

Klo 18-19

KEHONHUOLTO & VENYTTELY

Kärpäsen koulu, ya

Ohjaaja:

Vilma Kivistö

Tiistaisin

 

Klo 10–11

TUOLIIJUMPPA, SENIORIT

Mieskuorontila

Ohjaaja:

Enni Lähdetluoma

Klo 11–12

SENIORTANSSI

IKIVIREÄT

Mieskuorontila

Ohjaaja:

Enni Lähdetluoma

Klo 18–19

TANSSIMIX

Kärpäsen koulu, ya

Ohjaaja:

Minna Lindevall

Klo 18–19

KOKO PERHEEN TANSSITUNTI

(lapsi 6-10v)

Harjun koulu

Ohjaaja:

Katja Toivonen

Keskiviikkoisin

 

Klo 16-17

TUNTI VAIHTUVIN TEEMOIN

(TVT)

Harjun koulu

Ohjaaja:

Minna


 

Sunnuntaisin

 

Klo 15-16

PILATES

Salpausselän koulu,

peilisali

Ohjaaja:

Tuija Rantala

Klo 19–21

PRIMADONNAT

tanssillinen voimistelu

Lotilan  koulu

Perjantaisin

 

 
snv_AdobeStock_320037541.jpg